Zabieg HIFU (high intensity focused ultrasound) służy do uzyskania długotrwałego efektu liftingu twarzy i ciała. Technologia ta wykorzystuje skoncentrowane wiązki fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu powodując termiczne mikrouszkodzenia, na skutek których dochodzi do skurczu włókien kolagenowych, koagulacji białek i przebudowy tkanki łącznej.

Działanie:
Przez termoablację precyzyjnie celowanych komórek głębokich warstw skóry dochodzi do indukcji stanu zapalnego. Organizm w odreagowaniu obronnym odpowiada uruchomieniem procesu gojenia – neokolagenozą – zainicjowaniem powstawania nowego kolagenu. W trakcie zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia powierzchni skóry dzięki selektywnemu działaniu na wybranych warstwach głębszych.

Wskazania:
Zabieg zalecany jest w celu odmłodzenia i poprawy wyglądu zarówno skóry, jak i owalu twarzy, gdy widoczne są objawy starzenia, tj. zmarszczki płytkie i głębokie, bruzdy, nawisy, szczególnie tzw. chomiki w obrębie żuchwy.

Procedura zabiegowa
Zabieg nie wymaga wcześniejszych przygotowań. W zależności od zastosowanych wartości bodźca, przy obniżonym progu bólowym można znieczulić miejscowo. Do oczyszczonej skóry, pokrytej żelem sprzęgającym osoba wykonująca przykłada głowicę urządzenia. Wyzwolenie bodźca sterowane jest manualnie (w przeliczeniu na pojedyncze impulsy) po precyzyjnym ustawieniu odpowiednio dobranego przetwornika do danej części powierzchni zabiegowej według ściśle określonej techniki mapowania.

System komputerowy obsługujący urządzenie zapewnia precyzyjne wykonanie, kontrolę prawidłowości oraz bezpieczeństwo zabiegu. Po zabiegu ewentualnie pojawiające się zaróżowienie skóry można złagodzić odpowiednim dermokosmetykiem. Nie zachodzi potrzeba rezygnacji pacjenta z codziennych zajęć. Czas zabiegu zależny jest od obszaru poddanego procedurze, wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Lifting ultradźwiękowy można wykonywać na całej powierzchni twarzy i szyi lub na wybranych obszarach, np. na czole, powiekach, podbródku, górnej wardze itd.

Twój Sekret – ul. Zwycięstwa 73a, 42-450 Ciągowice, Katowice, Poland
(+48) 507-715-500